» » Artem Dzyuba İle Alakalı Açıklama Yapıldı

Artem Dzyuba İle Alakalı Açıklama Yapıldı

Artem Dzyuba İle Alakalı Açıklama Yapıldı


Son 3 transfer sezonunda adı Süper Ligin köklü devlerinden Fenerbahçe ile gündemde dolaşan Rus santrfor Artem Dzyuba için geçtiğimiz günlerde Okan Buruk yönetimine giren Galatasaray’ın temaslara başladığı iddia edilmişti.
Rusya’da ülke basını, Süper Lig devi Galatasaray'ı transferde oyuncu ile anlaşmaya daha yakın taraf olarak ifade ederken, oyuncunun kulübü Zenit'te geçmiş dönemlerde hocalık görevini yürüten tecrübeli teknik adam Vlastimil Petrzela, bomba gibi bir açıklama yaptı.
Rus santrfor Artem Dzyuba'nın Süper Lig devi Galatasaray'a transferinin onun açısından kötü sonuçlanabileceğini ifade eden, tecrübeli hoca Petrzela, "Süper Lig takımı Galatasaray ile görüşmeleri tam olarak saçmalık. Her ne kadar başarılı bir futbolcu olsa da artık yaşlandı. Ben Galatasaray'ın onu takımda görmek istediğini zannetmiyorum, burada bir menajer önerisi faktörü gelişmiş olabilir. Rusya'da devam etmesi gerek diye düşünüyorum,çünkü burayı tanıyor. Burada oynadığı futbolu, Süper Lig’e yansıtması kolay olmaz. Galatasaray'da as kadroda görev alması için bir genç oyuncu kadar çalışması gerekiyor" diye konuştu.
Deneyimli santrfor Artem Dzyuba’nın kariyerine Rusya'da devam etmesi gerektiğini ifade eden Vlastimil Petrzela, "Rusya’da herhangi bir kulüp ile anlaşmasını tavsiye ederim. Örneğin Rubin Kazan onu ister ve uyum sağlama konusunda da problemler yaşamayacağı bir seçim olur.’’ diye konuştu.
Aktif futbol hayatının büyük bir kısmını vatandaşı olduğu Çekya'da sürdüren Vlastimil Petrzela, geçmiş dönemlerde yaklaşık olarak 5 sezon Rusya Süper Ligi devi Zenit'i yönetmişti.
Artem Dzyuba’nın formasını taşıdığı Rusya Süper Ligi devi Zenit’in de yapacağı tüm karşılaşmaları sitemiz macizlev4.com adreslerinden canlı yayınlar ile takip edebilirsiniz.